W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie jarosławskim (II) - PO WER - Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu
Projekty realizowane
Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie jarosławskim (II) - PO WER
Projek realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
"Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie jarosławskim (II)"
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
Okres realizacji: od 01.01.2016 do 31.04.2017
Wartość projektu w PLN: 7.526.822,36
Wkład Funduszy Europejskich w PLN: 7.526.822,36
Cel projektu: Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 r. ż. pozostających bez pracy w powiecie jarosławskim.
Planowane efekty: Podjęcie zatrudnienia przez 256 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Jarosławiu.
Grupa docelowa: osoby młode do 29 roku życia, pozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP w Jarosławiu (zakwalifikowane do I lub II profilu pomocy), należące do kategorii NEET.
Zgodnie z zapisami PO WER osobą z kategorii NEET jest osoba, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:
nie pracuje(tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
nie kształci się(tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
nie szkoli(tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).
Dodatkowo projekt skierowany jest do :
osób niepełnosprawnych - w proporcji co najmniej takiej samej, jak proporcja osób niepełnosprawnych w wieku 18-29 lat kwalifikujących się do objęcia wsparciem w ramach projektu (należących do I lub II profilu pomocy) i zarejestrowanych w rejestrze danego PUP w stosunku do ogólnej liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat (wg stanu na 30.11.2015 r.). Kryterium odnosi się do rekrutacji prowadzonej w roku obowiązywania projektu.
osób długotrwale bezrobotnych - w proporcji co najmniej takiej samej, jak proporcja osób długotrwale bezrobotnych w wieku 18-29 lat kwalifikujących się do objęcia wsparciem w ramach projektu (należących do I lub II profilu pomocy) i zarejestrowanych w rejestrze danego PUP w stosunku do ogólnej liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat (wg stanu na 30.11.2015r.). Kryterium odnosi się do rekrutacji prowadzonej w roku obowiązywania projektu.
Formy wsparcia:
Staż,
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej,