Ze względu na wysokość środków przewidzianych na dofinansowanie studiów podyplomowych wnioski, które wpłyną po dniu 23 października 2020 r. zostaną rozpatrzone negatywnie.
Zasady realizacji wsparcia:


Starosta, na wniosek osoby bezrobotnej może sfinansować z Funduszu Pracy koszty studiów podyplomowych należne organizatorowi studiów do wysokości 100%, jednak nie więcej niż 300 % przeciętnego wynagrodzenia.

Osoba składająca wniosek o finansowanie kosztów studiów podyplomowych uzasadniając celowość udzielenia tej formy pomocy wraz z Załącznikami w tym z Zaświadczeniem wystawionym przez organizatora studiów podyplomowych.
Wsparcie musi być zgodne z indywidualnym planem działania.

O sposobie rozpatrzenia wniosku Wnioskodawca zostaje poinformowany pisemnie bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu miesiąca od dnia jego złożenia.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, starosta zawiera z wnioskodawcą umowę, która określa prawa i obowiązki stron, wysokość i tryb przekazywania środków na pokrycie kosztów studiów. W przypadku, gdy bezrobotny w trakcie odbywania studiów podyplomowych podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się dofinansowania kosztów tych studiów do planowanego terminu ich ukończenia.

W przypadku przerwania studiów podyplomowych z winy uczestnika, kwota wydatkowana na ich finansowanie z Funduszu Pracy podlega zwrotowi.

 

Osobie bezrobotnej, której  starosta przyznał dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych, za okres uczestnictwa w tych studiach zgodnie z ich programem przysługuje stypendium w wysokości 20 % zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Uczestnikowi studiów podyplomowych, który w trakcie ich odbywania podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się wypłaty stypendium do planowanego terminu ukończenia tych studiów.
Ze względu na częściowe otwarcie Urzędu prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Wnioski będą przyjmowane w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu w dni powszednie od godziny 8.00 do 14.00 (w przypadku otworzonego Urzędu na klientów z zewnątrz) lub prosimy o wrzucanie zakopertowanych wniosków do skrzynki pocztowej przed Urzędem.

Wnioski można składać również za pośrednictwem Poczty Polskiej lub usług kurierskich na adres ul. Słowackiego 2, 37-500 Jarosław.


Dodatkowe informacje dotyczące finansowania studiów podyplomowych można uzyskać u swojego doradcy klienta indywidualnego.

Dokumenty do pobrania