Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu zawał kolejne dwa porozumienia z jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej w zakresie współpracy i współdziałania na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób bezrobotnych, poszukujących pracy, niezarejestrowanych, w tym biernych zawodowo. Porozumienie dotyczyło nawiązania współpracy z gminami w zakresie upowszechniania ofert pracy, informacji o wolnych miejscach pracy, przekazywania informacji o możliwości skorzystania z usług poradnictwa zawodowego świadczonego przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu. W treści porozumienia zostały zawarte zasady wzajemnej wymiany informacji, inicjowania i realizacji przedsięwzięć mających na celu identyfikację oraz dotarcie z informacjami o możliwości skorzystania z form pomocy określonych w ustawie.
Porozumienia o współpracy zostały zawarte pomiędzy Starostą Jarosławski, w imieniu którego działa Ewelina Olejarz – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu a:
- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chłopicach - reprezentowanym przez Barbarę Kuźniar– Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
- Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruchniku - reprezentowanym przez Martę Wałąch– Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej.
Porozumienia zostały zawarte na czas nieokreślony.